SMYCZ NA WINDYKATORÓW

Łapka w górę komu windykator okleił drzwi wezwaniem do spłaty, kogo nachodził, z kim przepychał się w drzwiach mieszkania, oszukiwał, że jest komornikiem, straszył eksmisją i odebraniem dzieci. ☹


Niestety mimo iż miliony Polaków ma problemy ze spłatą zobowiązań z powodu wojny, pandemii, rosnących stóp procentowych, w 2022 roku nadal nie ma czytelnych przepisów co wolno windykatorowi.


Jak wynika z naszej ankiety przeprowadzonej wśród naszych klientów, ponad 95% klientów deklaruje, że kontakt z windykatorami był nieprzyjemny, czują się zagrożeni ich zachowaniem. Ponad połowa klientów zwróciła uwagę, iż windykator wyglądał jak przestępca, straszył i przypisywał sobie prawo do siłowego wejścia do mieszkania a nawet plombowania cennych przedmiotów. 75 procent Klientów raportuje, że dziennie odbierają nawet 100 połączeń telefonicznych od wczesnego ranka do późnej nocy.


A jak to wygląda zza biurka sytych i bogatych właścicieli firm pożyczkowych ??


W Kodeksie Zasad Dobrych Praktyk w pkt 57 czytamy taką o to laurkę i zbiór marzeń dłużnika

§ 57

„Wizyty windykatorów terenowych u dłużnika mogą być podejmowane w czasie i miejscu, które według rozsądnej oceny nie będą uciążliwe dla dłuznika, a więc w dni powszednie pomiedzy godzinami 07:00 a 21:00. W przypadku braku mozliwości mawiązania kontaktu z dłużnikiem w czasie wyżej okreslonym, wizyty windykatorów mogą byc podejmowane w pozostałe dni tygodnia, jednakże wyłącznie pomiędzy godzinami 8:00 a 20:00”

Pełen luz blues i miesiąc miodowy.


Przypominamy, że tylko komornik dysponujący prawomocnym tytułem wykonawczym ma prawo do siłowego wejścia do mieszkania i zajmowania przedmiotów w nim zgromadzonych!!!


Jeżeli windykator jest chamski, agresywny, grozi Ci i rodzinie po prostu zadzwoń na Policję.


Zawsze możesz złożyć skargę na czynności windykatora. Pamiętaj, że każdy windykator powinien się wylegitymować legitymacją służbową. Możesz też uzyskać odszkodowanie za prowadzenie opresyjnej windykacji. Jako Tarcza dla Ciebie specjalizujemy się w takich skargach.


Na szczęście Rząd w końcu zamierza zrobić porządek z tymi agresywnymi i uciążliwymi windykatorami i pracuje na ustawą, która wyreguluje zakres działania windykatorów. Wróbelki ćwierkają, że Rząd założy kaganiec. Pytanie ile jeszcze to zajmie…

Wyślij prośbę o kontakt

Ekspert oddłużeniowy przeanalizuje Twoją sytuację prawną i finansową

Opracujemy i zrealizujemy dla Ciebie dedykowaną strategię oddłużeniową oraz antywindykacyjną

    Imię i Nazwisko (*)

    E-mail (*)

    Telefon (*)

    Prosze o kontakt w godzinach: