Czy wiesz, że rata Twojego kredytu gotówkowego może być nawet o połowę mniejsza?

Więcej, gdy znajdziesz się w dramatycznej sytuacji finansowej, możesz nawet zaprzestać ich spłaty!

Kredyt jest zobowiązaniem długoterminowym – często na wiele lat. A jak wiadomo, życie ludzkie potrafi zmienić się diametralnie w ciągu jednego dnia. Małżeństwa się rozpadają, kredytobiorcy chorują lub tracą pracę. Generalnie dzieje się mnóstwo rzeczy, które wywracają nasz finansowy ład. Dlatego Ustawa o kredycie konsumenckim daje nam konsumentom skuteczne narzędzia do walki o niższą spłatę. Poniżej porady, które ułatwią Ci spłacanie mniejszych rat


1.Nigdy nie proś banku o restrukturyzację telefonicznie! Nie będziesz w stanie udokumentować swoich starań o cywilizowane rozwiązanie sprawy.


2.Dobrze przemyśl i udokumentuj swoje roszczenia co do obniżenia raty. Pamiętaj, że zmniejszenie raty musi wynikać z bieżącej, trudnej sytuacji a nie widzimisię. Dołącz dokumenty (zaświadczenia o zarobkach, orzeczenia lekarskie i inne dokumenty potwierdzające, że znalazłeś się w trudnej sytuacji).


3.Pamiętaj, że bank ma prawo Ci odmówić – jednak zadbaj o to aby na piśmie uzyskać powód odmowy. Pismo odmowne bez uzasadnienia to nieoficjalna odpowiedź. Z naszego doświadczenia wynika, że banki nie lubią podawać powodów swojej decyzji. Jednak nie poddawaj się i walcz o swoje.

4. Walcz ambitnie i nie zrażaj się – banki nie lubią zarabiać mniej. Lubią za to zarabiać więcej. Ponaglaj wierzyciela do odpowiedzi. Jeżeli pozwala Ci na to sytuacja wpłać co miesiąc choćby część raty!

5. Nieudane negocjacje to jeszcze nie koniec. Masz zawsze prawo skorzystać z interwencji niezależnego arbitra Komisji Nadzoru Finansowego. Oczywiście bank może nie chcieć przystąpić do sporu – jednakże odmowa będzie dla Ciebie ważnym argumentem w dalszym postępowaniu.

6.Jeżeli Twoja sytuacja jest naprawdę ciężka a bank odmawia ulgi – znajdziesz sprawiedliwość w sądzie. Jako konsument jesteś w uprzywilejowanej sytuacji. Bierz aktywny udział w postepowaniu sądowym – jeżeli nie masz doświadczenia poproś o pomoc prawnika.


SZCZEGÓŁY NA TEMAT ARBITRAŻU ZNAJDZIECIE TUTAJ !- https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/sad_polubowny_przy_KNF/arbitraz


Misją naszej firmy jest niesienie wiedzy prawnej i zapewnienie naszym Klientom prawa do godnej spłaty swoich zobowiązań. Doradcy Tarczy zadbają byś swoje kłopoty rozwiązał z naszą opieką, bez strachu, z godnością i w poszanowania ciężko zarobionych pieniędzy.


Nie zwlekaj – jeśli  masz problem z spłatą chwilówek i kredytów.  ZGŁOŚ SIĘ DO NAS !

Wyślij prośbę o kontakt

Ekspert oddłużeniowy przeanalizuje Twoją sytuację prawną i finansową

Opracujemy i zrealizujemy dla Ciebie dedykowaną strategię oddłużeniową oraz antywindykacyjną

    Imię i Nazwisko (*)

    E-mail (*)

    Telefon (*)

    Prosze o kontakt w godzinach: