Upadłość konsumencka

Program Upadłości konsumenckiej dla zadłużonych

W świetle istniejących przepisów zadłużony konsument, który utracił możliwość spłaty swoich zobowiązań, może uzyskać sądową redukcję długu nawet do zera! Złożenie wniosku upadłościowego przerywa natrętne wizyty windykatorów, skutecznie zatrzymuje windykację telefoniczną i zawiesza prowadzone egzekucje komornicze.

Niestety, z powodu rosnącej liczy zadłużonych Polaków pojawiły się firmy, które oferują upadłość praktycznie każdemu – można by rzec, na zamówienie i od ręki za jedyne 5 000 zł! Jeżeli nie chcesz, swoich ostatnich pieniędzy, wyrzucić w błoto – zadbaj o wnikliwą analizę upadłościową u doświadczonego radcy lub adwokata.

Zastanawiasz się czy możesz skorzystać z Programu upadłości konsumenckiej dla zadłużonych? 

Upadłość konsumencka to specjalna procedura sądowa mająca na celu przeprowadzenie oddłużenia osoby, która przestała sobie radzić ze spłacaniem swoich zobowiązań.

Jeśli jesteś na skraju wypłacalności lub nie masz już możliwości spłacania swoich długów to jest to Program właśnie dla Ciebie. Jego głównym celem jest uporządkowanie i zmniejszenie Twoich długów w związku z utratą wypłacalności, która może wynikać z różnych okoliczności – utraty pracy, pogorszenia stanu zdrowia lub nagłego wzrostu oprocentowania Twoich długów.

W wyniku pozytywnego rozpatrzenia wniosku objęcie Cię upadłością konsumencką Sąd może umorzyć Twoje długi w całości albo w części i ustalić komfortowy dla Ciebie plan ich spłaty, który rozłożony będzie na lata!

Po zmianie przepisów upadłościowych w 2020 roku ogłoszono 13 084 upadłości konsumenckie – był to o 64,5% wyższy wynik niż w 2019 roku – a w roku 2021 było to już ponad 18 200 osób. Rok 2023 był rekordowy, jeżeli chodzi o ilość wydanych postanowień- zostało wydane ponad 21.000 postanowień! Tak duży wzrost postępowań zakończonych ogłoszeniem upadłości konsumentów wynika przede wszystkim z faktu, że w świetle aktualnych przepisów sądy oddalają znacznie mniej wniosków.

Wniosek o Upadłość konsumencką

Całość postępowania upadłościowego toczy się przed Sądem na złożony przez Ciebie wniosek. Niezwykle ważnym jest, aby wniosek o upadłość konsumencką został  sporządzony poprawnie w sposób wyczerpujący opisując takie elementy jak:

 • przyczyna powstania Twojej niewypłacalności, którymi mogą być m.in. utrata pracy, choroba, wypadek, nagły wzrost zobowiązań oraz inne szczególne zdarzenia
 • wykaz Twojego majątku z jego szacunkową wyceną
 • informację na temat posiadanych przez Ciebie środków pieniężnych w gotówce oraz tych zgromadzonych na kontach bankowych i lokatach
 • listę Twoich wierzycieli wraz z informacjami na temat posiadanych wobec nich długów
 • dowody potwierdzające istnienie Twoich długów, w tym w szczególności zaświadczenia o wysokości zadłużenia, umowy pożyczek oraz kredytów lub inne dokumenty

Postępowanie o objęcie Cię upadłością konsumencką toczy się przed Sądem, często również z udziałem Twoich wierzycieli, dlatego nie działaj na własną rękę – szansę masz tylko jedną! W skład zespołu Tarczy dla Ciebie wchodzą adwokaci oraz radcy prawni, którzy niejednokrotni uzyskiwali dla naszych klientów postanowienia o udzieleniu im przez sądy upadłości konsumenckiej.

Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wiedzy stworzyliśmy skuteczny Program oddłużeniowy w oparciu o procedurę upadłości konsumenckiej.

 • każdą sprawę analizujemy indywidualnie
 • pomagamy w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów
 • identyfikujemy pochodzenie oraz wysokość Twoich długów
 • opracowujemy kompleksowo wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
 • przygotowujemy szczegółową strategię procesową w oparciu przyczyny powstania Twojej niewypłacalności
 • nasi radcowie i adwokaci reprezentują Cię przed Sądem w toku całego postępowania
 • na swoje barki bierzemy negocjacje z syndykiem w celu doprowadzenia do umorzenia jak największej części długów
Jedyny skuteczny sposób na oddłużenie

Twoje życie po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej może ponownie stać się cudowne – wolne od windykatorów, komorników i wezwań do zapłaty. Sąd może uwolnić Cię od całości Twoich długów raz na zawsze albo umorzyć je w znaczącej większości i ustalić komfortowy plan spłaty rozłożony w ratach dostosowanych do Twoich możliwości. Dzięki objęciu Cię upadłością konsumencką ponownie będzie możliwe odbudowanie oszczędności, planowanie wakacji i spokojna codzienności, bez nieustających telefonów od windykatorów.

Dzięki Programowi Upadłości konsumenckiej Tarczy dla Ciebie powrót do normalnego życia stanie się dla Ciebie możliwy.

Nasi doradcy pomogą skompletować Ci niezbędne dokumenty, wytłumaczą w szczegółach cały proces i kolejne planowane działania. W ramach bezpłatnej analizy uzyskasz rekomendację do upadłości, lub w przypadku braku przesłanek, zaproponujemy inne, skuteczne rozwiązania.

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś – wspólnie zadbajmy
o lepsze jutro bez długów!

Wyślij prośbę o kontakt

Ekspert oddłużeniowy przeanalizuje Twoją sytuację prawną i finansową

Opracujemy i zrealizujemy dla Ciebie dedykowaną strategię oddłużeniową oraz antywindykacyjną

  Imię i Nazwisko (*)

  E-mail (*)

  Telefon (*)

  Prosze o kontakt w godzinach:

  Wyżej zawarte treści nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego, lecz stanowią zaproszenie do zawarcia umowy.

  A po więcej informacji nt. upadłości konsumenckiej zapraszamy na naszego bloga